Om os

Brightvision er et B2B-ledelsesgenerationsbureau med både hjerte og ydmyghed. Vores team er spredt over mere end ni lande og fire kontinenter. Sammen sørger vi for, at vores klienter sover godt om natten.

Vores baggrund

Fra starten har Brightvision haft et klart fokus på IT- og Tech-industrien. I starten fokuserede vi primært på at hjælpe tech-startups med deres markedsføringsstrategier. Vi var tidligt i gang med at arbejde på markedsføringsteorier om, hvordan virksomheder implementerer ny teknologi.

I 2001, da venturekapitalstøttede nystartede virksomheder oplevede økonomisk turbulens, restrukturerede vi og blev et salg-efter-behov selskab. Efter nogle få år indså vi, at der var et betydeligt stykke af puslespillet, der manglede – vores klienter havde ikke en pipeline-strategi. Så hvis en aftale gik tabt, var der ingen andre kundeemner i deres pipeline, det tvang dem til at starte salgsprocessen igen. Vi besluttede at levere den manglende brik i puslespillet: lead-generering til B2B-tech-virksomheder.

I dag , mere end 20 år efter vi startede, designer vi salgs- og markedsføringsprocesser, der genererer en konsistent salgspipeline. Vi har udviklet en effektiv og skalerbar proces til at gøre dette. Et mål for vores succes er det faktum, at nogle af de største tech-virksomheder i verden stoler på os til at generere nye leads af høj kvalitet.

Brightvision er i dag et dynamisk team af eksperter, der sætter en ære i en sjov, fleksibel og produktivitet-først virksomhedskultur. Vi er gennemsigtige i alt, hvad vi gør, fordi det skaber tillid, giver mulighed for åben kommunikation og tilskynder til deltagelse. Vi bruger vores stærke virksomhedskultur til at nedbryde geografiske barrierer, med halvdelen af vores team beliggende i vores hovedkvarter i Göteborg, Sverige og den anden halvdel spredt over hele verden.

Jakob Löwenbrand
CEO+46 (0) 708 64 59 67
jakob.lowenbrand@brightvision.com
Fredrik Gunnarsson
CFO+46 (0) 739-23 95 54
fredrik.gunnarsson@brightvision.com
Johan Borg
IT manager+46 (0) 730 63 20 63
johan.borg@brightvision.com
Rim Bakraqi
Controller / Finance+46 (0) 735-18 70 80
rim.mhamdi@brightvision.com
Christine Källström
Business Unit Manager+46 (0) 701 48 87 99
christine.kallstrom@brightvision.com
Anders Ulderup
Team Leader+46 (0) 72-300 21 46
anders.ulderup@brightvision.com
Alexander Bentley Wennhall
Consultant Manager+46 (0)73 – 995 70 17
alexander.bentley.wennhall@brightvision.com
Sebastian Berglund
Consultant Manager+46 (0) 73-239 37 89
sebastian.berglund@brightvision.com
Rickard Thyrfalk
Sales Manager+46 (0) 731 53 62 72
rickard.thyrfalk@brightvision.com
Alexandra Åhré
Senior Inbound Consultant+46 (0) 31 711 63 20
alexandra.ahre@brightvision.com
Cecilia Bylund
Senior Inbound Consultant+46 (0) 31 711 63 20
cecilia.bylund@brightvision.com
Petra Daryazadeh
Senior Inbound Consultant+46 (0) 31 711 63 20
petra.daryazadeh@brightvision.com
Jacob Hammar
Senior Inbound Consultant+46 (0) 31 711 63 20
jacob.hammar@brightvision.com
Peter Hippeläinen
Senior Art Director+46 (0) 31 711 63 20
peter.hippelainen@brightvision.com
Karolina Magnuson
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
karolina.magnuson@brightvision.com
Andreas Bäcklin
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
andreas.backlin@brightvision.com
Isabella Abusharar
BDR+46 (0) 31 711 63 20
isabella.edwansson@brightvision.com
Mika Tonttila
SBDR+35 840 253 31 33
mika.tonttila@brightvision.com
Victor Wiklander
BDR+46 (0) 31 711 63 20
victor.wiklander@brightvision.com
Andreas Mårtensson
BDR+46 (0) 31 711 63 20
andreas.martensson@brightvision.com
Marlene Persson
BDR+46 (0) 31 711 63 20
marlene.persson@brightvision.com
Mathias Hermansson
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
mathias.hermansson@brightvision.com
Harry Lehtinen
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
harry.lehtinen@brightvision.com
Johan Flink
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
johan.flink@brightvision.com
Pål Tverbak
Consultant Manager+46 (0) 73 51 87 086
pal.tverbak@brightvision.com
Robert Karlsson
BDR+46 (0) 31 711 63 20
robert.karlsson@brightvision.com
Jonas Söderström
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
jonas.soderstrom@brightvision.com
Erik Ristimäki
BDR+46 (0) 31 711 63 20
erik.ristimaki@brightvision.com
Jeppe Lau Erichsen
BDR+46 (0) 31 711 63 20
jeppe.lau.erichsen@brightvision.com
Martin Gubicsak
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
martin.gubicsak@brightvision.com
Camilla Tverbak
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
camilla.tverbak@brightvision.com
Thomas Ericson
SBDR+46 (0) 31 711 63 20
thomas.ericson@brightvision.com
Peter Slurink
BDR+46 (0) 31 711 63 20
peter.slurink@brightvision.com
Martin Mouridsen
BDR+46 (0) 31 711 63 20
martin.mouridsen@brightvision.com
Linda Goldmane
BDR+46 (0) 31 711 63 20
linda.goldmane@brightvision.com
Lars Birch-Aune
Senior BDR+46 (0) 31 711 63 20
lars.birch.aune@brightvision.com
Hanna Kewenter
Inbound Consultant+46 (0) 73 520 95 09
hanna.kewenter@brightvision.com
Jonna Eklund
Inbound Consultant+46 (0)73-52 07 453
jonna.eklund@brightvision.com
Julia Johansson
Inbound Consultant+46 (0) 73 521 38 11
julia.johansson@brightvision.com
Axel Brattberg
Content Producer+46 (0) 76-391 97 77
axel.brattberg@brightvision.com
Adam Johansson
Content Producer+46(0) 76-346 78 15
adam.johansson@brightvision.com
Conny Andersson
Controller+46 (0) 735 18 70 80
conny.andersson@brightvision.com
Zelda Ringström
Marketing Intern+46 (0) 31 711 63 20
zelda.ringstrom@brightvision.com
David Friedman
Content Producer+46 (0) 73-848 42 04
david.friedman@brightvision.com
Mikaela Stahlén
Inbound Consultant+46 (0) 73-505 25 92
mikaela.stahlen@brightvision.com

Vill du vide mere? Kontakt os!

Uanset dine behov, som et erfarent B2B ledningsgenerationsbureau, kan vi hjælpe dig med at komme i gang! Book et gratis møde med en af vores eksperter.

We use cookies to make our website a better place. Cookies makes the site fully functional and provide a more personalised and relevant experience for you. To learn more about our cookies check out our cookie policy